x
140 Toodet « Leht 1 , kokku: 2 »
Filter
Tühista filtrid
Kategooriad
Hall aruhein
Kõrgus 15 cm, laius 20 cm, kõrgus koos õiega 20 cm. Pooligihaljas. Õis: hallikasrohelised (hiljem pruunikad pöörised) Õitseb: juuni-juuli. Unikaalne dekoratiivne kõrreline, moodustab tihedad poolkerajad mättad. Kasvukoht: päikeseline (ka poolvari), eelistab toitainetevaesemat, vett hästi läbilaskvat, liivasemat mulda; ei talu talvist liigniiskust mullas. Sobib nii üksikult kui suuremate rühmadena - püsilillepeenardes, kiviktaimlates.
Kõrgus 15 cm, laius 20 cm, kõrgus koos õiega 20 cm. Pooligihaljas. Õis: hallikasrohelised (hiljem pruunikad pöörised) Õitseb: juuni-juuli. Unikaalne dekoratiivne kõrreline, moodustab tihedad poolkerajad mättad. Kasvukoht: päikeseline (ka poolvari), eelistab toitainetevaesemat, vett hästi läbilaskvat, liivasemat mulda; ei talu talvist liigniiskust mullas. Sobib nii üksikult kui suuremate rühmadena – püsilillepeenardes, kiviktaimlates.
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 30 cm. Pooligihaljas. Tihe ja jäikade lehtedega sinihall poolkerajas puhmik. Õied sinakasrohelistes, hiljem helepruunides pööristes. Õitseb: juuni-august. Kasvukoht päikesepaisteline ning soe, eelistab toitainetevaesemat, vett hästi läbilaskvat, liivasemat mulda; ei talu talvist liigniiskust mullas. Kompaktne kõrreline kiviktaimlasse, kasvab kivivuukidel ja kruusapeenardel.
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Pooligihaljas. Õis: helepruunid pöörised. Õitseb: mai-juuni. Unikaalne dekoratiivne kõrreline, moodustab tihedad poolkerajad mättad. Kasvukoht: päikeseline (ka poolvari), eelistab toitainetevaesemat, vett hästi läbilaskvat, liivasemat mulda; ei talu talvist liigniiskust mullas. Sobib nii üksikult kui suuremate rühmadena – püsilillepeenardesse, kiviktaimlatesse.
Sinilatv
Laius 25 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Õitseb juuni-august.Mitmeaastane kiirekasvuline rohttaim. Puhmikuid ja soodsate kasvutingimuste korral ka suuremaid kogumikke moodustav siniste pööriõisikutega püsik. Lehestik rohelise-valge mustriga, üsna dekoratiivne. Eelistavad päikselist kuni poolvarjulist kasvukohta ning hea drenaažiga parasniisket toitainerikast mullapinda. Sobib kasvatamiseks mitmesugustel istutusaladel- ilus üksiktaimena ja grupina. Sinilatv on ka üsna hea potitaim. Paljundada saab jagamisega kevadel.
Laius 30 cm, kõrgus 40 cm, kõrgus koos õiega 50 cm. Õitseb juuni-august. Mitmeaastane kiirekasvuline rohttaim. Puhmikuid ja soodsate kasvutingimuste korral ka suuremaid kogumikke moodustav koobaltsiniste kellukjate õitega püsik. Lehestik roheline, pisut pronksjas, üsna dekoratiivne. Eelistavad päikselist kuni poolvarjulist kasvukohta ning hea drenaažiga parasniisket toitainerikast mullapinda. Sobib kasvatamiseks mitmesugustel istutusaladel- ilus üksiktaimena ja grupina. Sinilatv on ka üsna hea potitaim. Paljundada saab jagamisega kevadel.
Jumikaster
Kõrgus  20 cm, laius 40 cm, kõrgus  koos õiega 45 cm, õitseb august- oktoober. Suurte violetsete erksavärviliste õitega (sarnanevad kujult rukkilille õitele) püstise kasvukujuga ja tugevate õievartega püsilill. Hea lõikelill. Sobib kasvatamiseks vett hästi läbilaskvatele huumuserikastele pinnastele rajatud istutusaladele, valgustingimuste suhtes üsna leplik, talub vaevata nii täispäikest kui poolvarju. Paljundada saab kevadel jagamisega
Kõrgus  20 cm, laius 40 cm, kõrgus  koos õiega 45 cm, õitseb august- oktoober. Suurte (heledamate) siniste erksavärviliste õitega (sarnanevad kujult rukkilille õitele) püstise kasvukujuga ja tugevate õievartega püsilill. Hea lõikelill. Sobib kasvatamiseks vett hästi läbilaskvatele huumuserikastele pinnastele rajatud istutusaladele, valgustingimuste suhtes üsna leplik, talub vaevata nii täispäikest kui poolvarju. Paljundada saab kevadel jagamisega
Mägisibul
Laius 8cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 20 cm. Õitseb juuni-juuli.Heleroosade tähekujuliste õitega õisikud. Aastaringi rohelised (lehekodariku keskosa burgundiapunastes toonides), kerakujulised lehekodarikud. Mägisibulad vajavad päikeselist kasvukohta ja kuivemat, toitainetevaesemat ja liivakat mulda. Ei talu liigniiskust (eriti halb on talvine liigniiskus, samuti ei talu väetamist). Taimed on põuakindlad ja pikaealised ja mis peamine – praktiliselt hooldusvabad. Paljunevad tütarsibulatega. Mägisibulad moodustavad ajapikku tiheda taimevaiba. Sobivad kasvatada kiviktaimlas, alpiaias, aiavaasides.
Laius 8 cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 20 cm. õitseb juuni-juuli. Heleoosade tähekujuliste õitega õisikud. Mägisibulad vajavad päikeselist kasvukohta ja kuivemat, toitainetevaesemat ja liivakat mulda. Ei talu liigniiskust (eriti halb on talvine liigniiskus, samuti ei talu väetamist).Taimed on põuakindlad ja pikaealised ja mis peamine – praktiliselt hooldusvabad. Paljunevad tütarsibulatega. Mägisibulad moodustavad ajapikku tiheda taimevaiba. Sobivad kasvatada kiviktaimlas, alpiaias, aiavaasides ja mujal kus on kuiv, kiviklibune või liivane pinnas.
Harilik Iisop
Kõrgus 60 cm, laius 50 cm, õitseb juuli-august. Pooligihaljas lõhnavate siniste õitega poolpõõsas. Õitseb pikalt, taim on väga vastupidav, kannatab hästi lõikamist. Harilik iisop annab ohtralt isekülvi ja selle vältimiseks tuleks õievarred kohe peale närtsimist tagasi lõigata. Kasvab hästi päikesepaistelisel kasvukohal, tavalises aiamullas. Taimed ei kannata talvist liigniiskust. Kasutatakse maitse- ja ravimtaimena nii köögivilja- kui iluaias, saab kasvatada ka aiavaasides. Meelitab aeda liblikaid ja mesilasi.
Sulgnelk
Kõrgus 20 cm, laius 25 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuni; meeldiva lõhnaga tumeroosad pooltäidisõied. Sulgnelk on väga populaarne rikkalikult õitsev igihaljas püsilill. Vähenõudlik ja hea pinnakattetaim. Kasvukoht päikseline; eelistab liivakat vett hästi läbilaskvat mulda. Paljundada puhmiku jagamise teel kevadel. Sobib kasvatada kiviktaimlates, ääristaimena püsilillepeenardes ja hooajalillena aiavaasides Hea lõikelill.
Kõrgus 15 cm, laius 20 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuni; meeldiva lõhnaga roosad punase südamikuga õied. Sulgnelk on väga populaarne rikkalikult õitsev igihaljas püsilill. Vähenõudlik pinnakattetaim. Kasvukoht päikeseküllane, eelistab liivakat vett hästi läbilaskvat mulda. Paljundada jagamise teel kevadel. Sobib kasvatada kiviktaimlates, ääristaimena püsilillepeenardes ja hooajalillena aiavaasides. Hea lõikelill.
Kõrgus 15 cm, laius 20 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuni; meeldiva lõhnaga heleroosad lillakaspunase südamikuga pooltäidisõied. Sulgnelk on väga populaarne rikkalikult õitsev igihaljas püsilill. Vähenõudlik pinnakattetaim. Kasvukoht päikeseline; eelistab liivakat vett hästi läbilaskvat mulda. Paljundada puhmiku jagamisega kevadel. Sobib kasvatada kivik- taimlates, ääristaimena püsilillepeenardes ja hooajalillena aiavaasides. Hea lõikelill.
Kipslill
Kõrgus  35 cm, laius 50 cm, kõrgus koos õiega 40 cm, õitseb juuni- august, Vähenõudlik ja väga dekoratiivne aiailutaim. Tugevasti haruneval peenel varrel väikesed valged pooltäidisõied kogutud õhulistesse pöörisõisikutesse. Kipslilled vajavad päikeselist kasvukohta ja eelistavad kerget kuivemat lubja- ja toitainerikast mulda, kuid kasvavad ka tavalisel hästi vett läbilaskval aiamullal. Ei talu talvist liigniikust. Sügava juure tõttu ei soovitata ümber istutada. Sobib nii üksikult kui rühmana lillepeenrasse. Kasutatakse lilleseadetes.
Laius 40 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Õitseb mai-juuli. Peened varred on hästi harunenud ja moodustavad tiheda, samas õhulise ja kompaktse puhma, mis on kaetud väikeste beebiroosade õitega. Kasvavad hästi päikeselises kohas ja suhteliselt kehval pinnasel. Parim muld on hea vee läbilaskvusega ja nõrgalt aluseline. Täiskasvanud taimede läbimõõt võib ulatuda kuni 90cm, neil on sügavale ulatuv sammasjuur ja seetõttu ei talu nad hästi ümberistutamist. Kasutatakse kiviktaimlas ja peenra ääristaimedena, head lõikelilled.
Laiguline Männaskanep
Laius 100 cm, kõrgus 150 cm, kõrgus koos õiega kuni 200 cm. Õitseb august-oktoober. Atraktiivne püsilill- roheline lehestik, purpurpunased varred, mis tipnevad suurte kohevate lillakasroosade õisikutega. Eelistab päikeselist (kergelt varjulist) toitaine- ja lubjarikast niiskemat kasvukohta. Paljundatakse puhma jagamise teel kevadel (paljuneb ka seemnetega). Sobib kasvatamiseks soolotaimena, kuid väga atraktiivsed on ka suuremad taimegrupid. Hea lõikelill.
Harilik Hiidroog
Kõrgus 150 cm, laius 100 cm. Nägusat puhmikut moodustav rohelise- ja valge triibulised veidi kaardus lehtedega kõrreline. Sobib kasvatamiseks igasugusel (kuid paremini edeneb parasniiskel) pinnasel valgusküllasel kasvukohal. Hea pinnakattepüsik. Sobib üksikult ja rühmadena veekogude äärde, peenrasse. Vajab aias ruumi. Kuivanud vana lehestik lõigata tagasi varakevadel. Paljundatakse jagamisega.
Sõrmkübar
Laius 45 cm, kõrgus 40 cm, kõrgus koos õiega 60 cm, õitseb juuni-september. Omapärased pastelsetes (roosades/kollastes) toonides õied on sõrmkübara kujulised. Vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba püsilill väärib kohta igas aias. Kasvavad hästi päikesepaistelisel kasvukohal või poolvarjus. Muld peab olema hea vee läbilaskvusega, kuid niiske ja huumusrikkas. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.Väga tänuväärt taim terrassile või rõdule aiavaasidesse ja peenra servadesse. Hea lõikelill.
Kaunis Kukehari
Laius 30 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Õitseb august-september. Madal, laiuv sinakasrohelise lehestikuga püsilill. Suve lõpus avanevad pisikesed õied, moodustades lehestiku kohale kohevaid valgeid õisikupatju, mis ajaga värvuvad kergelt roosaks. Kõik kukeharjad on suhteliselt vähenõudlikud. Eelistavad päikeselist ja sooja kasvukohta, kuid taluvad ka osalist varju. Muld peaks olema toitaineterikas, parasniiske kuni kuivem. Sobib konteineritesse ja püsilille peenrasse, soovituslikult gruppidena või massistutusena. Sobib kasutamiseks lõikelillena.
Naistenõges
Laius 40 cm, kõrgus 70 cm, kõrgus koos õiega 90 cm. Õitseb juuni-september. Õied säravsinised. Puhmjas taim, väikeste hallikasroheliste ja aromaatsete lehtedega. Õitseb väga rikkalikult. Kompaktse veidi laiuva kasvukujuga taim täispäikeselisse kasvukohta. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel.
Laius 30 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Õitseb juuni-august. Õied heledamad sinised. Puhmjas taim, väikeste hallikasroheliste ja aromaatsete lehtedega. Õitseb väga rikkalikult. Kompaktse veidi laiuva kasvukujuga taim täispäikeselisse kasvukohta. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel.
Kõrgus  35 cm, laius 75 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-september, õied lillakassinised, roheline lehestik. Kõik taimeosad on aromaatsed. Õitseb väga pikalt ja rikkalikult. Täispäikeseline kasvukoht; mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja  mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel kevadeti.
Laius 40 cm, kõrgus 70 cm, kõrgus koos õiega 90 cm. Õitseb juuni-september. Õied sinised. Puhmjas taim, väikeste hallikasroheliste ja aromaatsete lehtedega. Õitseb väga rikkalikult. Kompaktse veidi laiuva kasvukujuga taim täispäikeselisse kasvukohta. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel.
Laius 40 cm, kõrgus 50 cm, kõrgus koos õiega 70 cm. Õitseb juuni-september. Õied säravsinised Puhmjas taim, väikeste hallikasroheliste ja aromaatsete lehtedega. Õitseb väga rikkalikult. Kompaktse veidi laiuva kasvukujuga taim täispäikeselisse kasvukohta. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel.
Laius 45 cm, kõrgus 25 cm, kõrgus koos õiega 30 cm. Õitseb juuni-september. Õied heledamad sinised. Puhmjas taim, väikeste hallikasroheliste ja aromaatsete lehtedega. Õitseb väga rikkalikult. Kompaktse veidi laiuva kasvukujuga taim täispäikeselisse kasvukohta. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel.
Harilik Merikann
Kõrgus 10 cm, kõrgus koos õiega 20 cm. Populaarsed kiviktaimlataimed. Pilkupüüdvate roosade õiepallidega sort. Moodustavad tihedaid kompaktse kasvukujuga puhmaid. Eelistavad päikselist kasvukohta, kasvavad hästi lahjemal ja kuivemal hea veeläbilaskvusega mullal. Sobib kasutada kiviktaimlas, peenra äärtes, väikeste alade pinnakattena, aiavaasides hooajataimena. Parim viis paljundamiseks on seemnetega või puhma jagamise teel kevadel.Levib ka isekülvi teel.
Jaapani Tarn
Kõrgus 30 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 40 cm, õitseb mai- juuni väikeste rohekate õiepähikutega, mis muutuvad hiljem punakaspruunideks. Igihaljas lehtdekoratiivne ilukõrreline, millel on allapoole kaarduvad helerohelised valgete servadega veidi jäigad lehed. Kasvukoht: päike/poolvari, sobib  parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Soovitav varjutada kevadpäikese eest. Sobib hästi varjuaedadesse, veekogude äärde.
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai- juuni; väikeste kreemikate õiepähikutega, mis muutuvad hiljem pruunikateks. Lehtdekoratiivne igihaljas kõrreline millel on allapoole kaarduvad helerohelised kollakasvalgete servadega veidi jäigad lehed. Kasvukoht: päike-poolvari, sobib parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadpäikese eest. Sobib väga hästi varjuaedadesse, veekogude äärde.
Verev Kukehari
Kõrgus kuni 50 cm, laius kuni 40 cm.Püstise kompaktse kasvukujuga. Lehestik roheline, mis hiljem muutub purpurpunaseks. Õied kreemkollastes toonides, mis on koondunud suurtesse- laiadesse õisikutesse. Eelistab päikeselist kasvukohta, talub ka poolvarju, kuid siis on lehtede värvus rohekam. Kasvab hästi tavalisel või lahjemal hea veeläbilaskvusega pinnasel. Eriline lehevärv ja ilus puhma kuju teeb ta heaks naabriks kõikidele teistele kiviktaimla ja püsilillepeenra asukatele.
Suureõieline Neiusilm
Laius 35 cm, kõrgus 25 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-august.Õied kollased (pruunikaspunase ringiga südamiku ümber).Pikaealised ja vähenõudlikud taimed, mis kasvavad hästi päikeselises kasvukohas,kasvab hästi päikeselises kasvukohas keskmise viljakusega parasniiskel hea veeläbilaskvusega pinnasel. Sobivad hästi looduslikku aeda, püsilillepeenrasse ääristaimedeks või aiavaasi. Väga efektselt mõjuvad suurema grupina istutatult.
Laius 35 cm, kõrgus 25 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-august. Kollased täidisõied.Pikaealised ja vähenõudlikud taimed, mis kasvavad hästi päikeselises kasvukohas,kasvab hästi päikeselises kasvukohas keskmise viljakusega parasniiskel hea veeläbilaskvusega pinnasel. Sobivad hästi looduslikku aeda, püsilillepeenrasse ääristaimedeks või aiavaasi. Väga efektselt mõjuvad suurema grupina istutatult
Kõrgus 30 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Õitseb juuni-august. Suured kollased pooltäidisõied. Vähenõudlikud püstise kasvukujga tugevalt harunevate vartega riikkalikult õitsevad püsililled, mis kasvavad hästi päikeselises kohas, taluvad kuumust ja kuiva. Mulla suhtes ei ole nõudlikud, kuid liiga viljakas ja niiskes pinnases võivad lamanduda. Sobivad hästi looduslikku aeda, püsilillepeenrasse, ääristaimedeks või aiavaasi. Väga efektselt mõjuvad suurema grupina istutatult. Paljundada jagamise teel kevadel.
Harilik Päikesesilm
Kõrgus kuni 60 cm, laius 40 cm. Kuldkollased suured lihtõied punakaspruuni tsentriga. Tugevate harunevate vartega pikalt suve keskelt kuni hilissügiseni õisi kandev suurepärane rühmapüsik. Eelistab huumuserikast viljakat parasniiske pinnasega päikeselist kasvukohta. Paljundatakse jagamisega ja parim aeg selleks on kevad. Sobib suurte rühmadena nii murusse kui püsilillepeenrasse. Kena lõikelill.
Oshiima Tarn
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai- juuni. Lehtdekoratiivne igihaljas heintaim; moodustab vahvaid madalaid mättaid. Lehed on kitsad ja pikad, kollakasvalged säravrohelise äärega, kaarduvad ühtlaselt allapoole; pruunikad õisikud ilmuvad suve algul. Armastab päikeselist/ poolvarjulist kasvukohta, niiskemapoolset ja huumusrikast mulda. Kuivanud lehed eemaldada varakevadel. Soovitav varjutada kevadpäikese eest. Sobib väga hästi varjuaedadesse, veekogude äärde. ,
Kõrgus  25 cm, laius 40 cm, kõrgus  koos õiega 30 cm, õitseb mai- juuni. Väga dekoratiivne igihaljas taim. Lehed on kitsad ja pikad, kollakasvalged rohelise äärega, kaarduvad ühtlaselt allapoole, õisikud kreemikad. Moodustab vahvaid, madalaid mättaid. Kasvukoht: päike/poolvari, sobib  parasniiske, huumusrikas, vett hästi läbilaskev muld. Ei talu liigniikust ega põuda, soovitav varjutada kevadpäikese eest. Kuivanud lehed eemaldada varakevadel. Sobib väga hästi varjuaedadesse, veekogude äärde.
Laius 25 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 30 cm. Õitseb juuni-juuli.Väga dekoratiivne igihaljas taim. Lehed on kitsad ja pikad, kollakasvalged rohelise äärega, kaarduvad ühtlaselt allapoole, õisikud kreemikad. Moodustab vahvaid, madalaid mättaid. Kasvukoht: päike/poolvari, sobib parasniiske, huumusrikas, vett hästi läbilaskev muld. Ei talu liigniikust ega põuda, soovitav varjutada kevadpäikese eest. Kuivanud lehed eemaldada varakevadel. Sobib väga hästi varjuaedadesse, veekogude äärde.
Padjand Leeklill
Laius 30 cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 15 cm. Õitseb mai-juuni. Kompaktse kasvuga padjandil on igihaljad tumerohelised nõeljad lehed ja lillades toonides meeldiva lõhnaga õied mis katavad lehestiku üleni, moodustades peenras silmapaistva värvilaigu. Taim on vähenõudlik ja pikaealine, armastab päikest ja vajab hea drenaažiga parasniisket pinnast. Puhmast võib julgelt pärast õitsemise lõppu tagasi lõigata, soodustamaks uute võrsete teket. Varjuta varakevadise ereda päikese eest. Sobib hästi kiviktaimlasse, väiksemate alade pinnakatteks ja ääristaimeks.
Laius 30 cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 15 cm. Õitseb mai-juuni. Kompaktse kasvuga padjandil on igihaljad tumerohelised nõeljad lehed ja valged tumesinise tsentriosaga meeldiva lõhnaga õied mis katavad lehestiku üleni, moodustades peenras silmapaistva värvilaigu. Taim on vähenõudlik ja pikaealine, armastab päikest ja vajab hea drenaažiga parasniisket pinnast. Puhmast võib julgelt pärast õitsemise lõppu tagasi lõigata, soodustamaks uute võrsete teket. Varjuta varakevadise ereda päikese eest. Sobib hästi kiviktaimlasse, väiksemate alade pinnakatteks ja ääristaimeks.
Laius 30 cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 10 cm. Õitseb mai-juuni. Kompaktse kasvuga padjandil on igihaljad tumerohelised nõeljad lehed ja helesinised meeldiva lõhnaga õied mis katavad lehestiku üleni, moodustades peenras silmapaistva värvilaigu. Taim on vähenõudlik ja pikaealine, armastab päikest ja vajab hea drenaažiga parasniisket pinnast. Puhmast võib julgelt pärast õitsemise lõppu tagasi lõigata, soodustamaks uute võrsete teket. Varjuta varakevadise ereda päikese eest. Sobib hästi kiviktaimlasse, väiksemate alade pinnakatteks ja ääristaimeks.
Laius 30 cm, kõrgus 10 cm, kõrgus koos õiega 15 cm. Õitseb mai-juuni. Kompaktse kasvuga padjandil on igihaljad tumerohelised nõeljad lehed ja säravroosad meeldiva lõhnaga õied mis katavad lehestiku üleni, moodustades peenras silmapaistva värvilaigu. Taim on vähenõudlik ja pikaealine, armastab päikest ja vajab hea drenaažiga parasniisket pinnast. Puhmast võib julgelt pärast õitsemise lõppu tagasi lõigata, soodustamaks uute võrsete teket. Varjuta varakevadise ereda päikese eest. Sobib hästi kiviktaimlasse, väiksemate alade pinnakatteks ja ääristaimeks.
Laius 30 cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 10 cm. Õitseb mai-juuni. Kompaktse kasvuga padjandil on igihaljad tumerohelised nõeljad lehed ja heledamad roosad meeldiva lõhnaga õied mis katavad lehestiku üleni, moodustades peenras silmapaistva värvilaigu. Taim on vähenõudlik ja pikaealine, armastab päikest ja vajab hea drenaažiga parasniisket pinnast. Puhmast võib julgelt pärast õitsemise lõppu tagasi lõigata, soodustamaks uute võrsete teket. Varjuta varakevadise ereda päikese eest. Sobib hästi kiviktaimlasse, väiksemate alade pinnakatteks ja ääristaimeks.
Heleenium
Laius 50 cm, kõrgus 45 cm, kõrgus koos õiega 60 cm. Õitseb juuni-september. Õied tumedamad punased. Heleeniumid on kompaktse kasvukujuga püstiste enamasti harunenud vartega hinnatud pikaajalised õitsejad. Toitaineteterikas, piisava niiskusega kasvukoht päikese käes on parim valik. Iga 3-4 aasta järel on soovitav noorendamiseks taime jagada. Kergesti hooldatav taim on igati tänuväärne lisand püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kastik
Kõrgus  50 cm, laius 50 cm, kõrgus  koos õiega 80 cm , õitseb juuli-oktoober. Puhmik püstise kasvukujuga, lehestik on rohelise ja kollakasvalge triibuline, õisiku värvus kreemikas. Väga dekoratiivne ilukõrreline. Heaks kasvuks eelistab päikeselist, sobib ka poolvarjuline, mõõduka niiskusega ja hea drenaažiga kasvukoht. Ei vaja talvekatet. Ei anna isekülvi .Tagasi lõigata varakevadel aprillis; paljundada puhmiku  jagamise teel. Hea taustataim, soolotaim.
Kõrgus 50 cm, laius 50 cm, kõrgus koos õiega 100 m, õitseb juuni- oktoober. Õisikud õrnalt roosakad (hiljem pronksjad).  Üks populaarsemaid ilukõrrelisi. Kasvukoht: päikeseline, eelistab mõõduka niiskusega, toitainetevaesemat, kergema lõimisega mulda. Talvekindel kõrreline- püsib kaunis kogu talve. Paljundada saab jagamise teel kevadel. Sobib suuremate pindade katmiseks, sest on praktiliselt hooldusvaba. Hea taustataim, soolotaim.
Kõrgus 50 cm, laius 50 cm, kõrgus  koos õiega 80 cm , õitseb juuni-oktoober. Püstise kasvukujuga puhmik. Õisikud kahvaturoosad, hiljem kuldpruunid; kaunid rohelise ja valge triibulised kitsad lehed. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari), kuivemapoolne kuni parasniiske aiamuld. Taim on atraktiivse moega kuni hilissügiseni välja. Sobib taustataimeks või suurte gruppidena istutusaladele, konteineristutusse. Kaunis ka soolotaimena.
Laius 50 cm, kõrgus 80 cm, kõrgus koos õiega 160 cm. Õitseb august-oktoober.Suurte ja graatsiliste õisikutega puhmas. Lehed on rohelised, läikivad ja pisut laiemad, kui teravaõielisel kastikul. Õisikud on algul kerge lillaka varjundiga, hiljem helepruunid. Lühikarvane kastik talub mõningat varju, kuid on rahulolevam siiski päikesepaistelises kasvukohas. Sobivad mõõduka niiskuse ja keskmise viljakusega aiamullad. Talvekindel kõrreline- püsib kaunis kogu talve. Kasuta soolotaime või suurte gruppidena. Lõika tagasi kevadel enne uute kasvude tulekut.
Laius 40 cm, kõrgus 45 cm, kõrgus koos õiega 60 cm. Õitseb juuni-september. (meenutab pisut teravaõielist kastikut 'Karl Foerster') Puhmik püstise kasvukujuga, lehestik on roheline. Õisikud kahvaturoosad, hiljem kuldpruunid. Kasvukoht: päikeseline, eelistab mõõduka niiskusega, toitainetevaesemat, kergema lõimisega mulda. Talvekindel kõrreline- püsib kaunis kogu talve. Paljundada saab jagamise teel kevadel. Sobib suuremate pindade katmiseks, sest on praktiliselt hooldusvaba. Hea taim konteineristutusse.
Oivaline Kuningakepp
Laius 40 cm, kõrgus 15 cm, kõrgus koos õiega 15 cm. Õitseb juuni-august.Laiuva kasvukujuga püsilill. Õrnad, suured, lõhnavad roosad õied, kollase südamikuga. Erinevalt teistest kuningakepi sortidest avanevad õied päeval. Pikk õitsemisperiood. Eelistab kasvamiseks päikesepaistelist, huumuserikast, parasniiske ning lubjarikka pinnasega kasvukohta. Sobib kasvatamiseks gruppidena püsikupeenras, kiviktaimlas, massistutusel. Paljundada saab juurepistikutega, seemnetega ja puhkeperioodil juurepuhmiku jagamisega.
Aed-Leeklill
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad lillad õied, õitseb juuli- september. Aed-leeklill ehk rahvakeeles floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline(kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus-laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm,magusalt lõhnavad heleroosad tumedama roosa südamikuga õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus-laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm,magusalt lõhnavad valged õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 30 cm, magusalt lõhnavad heleroosad tumedama roosa südamikuga õied, õitseb juuni-august. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus  25 cm, laius 30cm, kõrgus koos õiega 30 cm, õitseb juuni- august, magusalt lõhnavad punased õied. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Väga hea lõikelill.
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 30 cm, magusalt lõhnavad valged õied, õitseb juuni-august. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad heledamad punased violetse tsentriga õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad erkroosad, valge tsentriga õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus  30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad roosad õied punaka südamikuga, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja pikaealine (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline(kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Väga hea lõikelill.
Kõrgus-laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm,magusalt lõhnavad valged violetse südamikuga õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus  30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad lillad õied valge südamikuga, õitseb juuli- september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja hinnatud (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline(kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Väga hea lõikelill.
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad  erepunased õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk rahvakeeles floks on vähenõudlik ja pikaealine (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline(kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Peekerlill
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-august. Roosakaspunased kellukakujulised õied, roheline lehestik. Pika õitsemis- ajaga armastatud püsilill. Vähenõudlik taim. Kasvukoht: täispäikeseline; vett hästi läbilaskev parasniiske aiamuld. Väga märga pinnast ja seisvat vett ei talu. Eemalda ära õitsenud õievarred, et pikendada õitsemist. Sobib püsilillepeenrasse, haljasaladele massistutuseks, soolotaimena, hea lõikelill.
Helmikpööris
Kõrgus 45 cm, laius 50 cm, kõrgus koos õiega 70 cm, õitseb  mai-juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja  väikeste  roosade kellukjate õitega  väga  populaarne püsilill. Kasvukoht: poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Sobib püsilillepeenardesse, kiviktaimlasse, konteineristutusse.
Laius 35 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste roosakaspunaste kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 30 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade  kellukjate õitega väga  populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: poolvari/vari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 45 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kreemikate kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: poolvari/vari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 45 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kreemikate kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 45 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kreemikate kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 45 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade  kellukjate õitega väga  populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 50 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 40 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb mai-september. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja  väikeste valgete kellukjate õitega populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/ poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Sobib püsilillepeenardesse, kiviktaimlasse, konteineristutusse.
Laius 20 cm, kõrgus 15 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 35 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste valgete  kellukjate õitega väga  populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 20 cm, kõrgus 15 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: poolvari/vari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim püsikute vahele.
Laius 45 cm, kõrgus 25 cm, kõrgus koos õiega 40 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 55 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm, õitseb mai-september. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim püsikute vahele.
Laius 40 cm, kõrgus 25 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-september. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste valkjasroosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Kõrgus 20 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb juuni-august. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste  valgete kellukjate õitega populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Sobib püsilillepeenardesse, kiviktaimlasse, konteineristutusse.
Laius 35 cm, kõrgus 15 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste punaste  kellukjate õitega väga  populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 20 cm, kõrgus 15 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim püsikute vahele.
Laius 40 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kreemikas valged kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim püsikute vahele.
Laius 35 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste valgete  kellukjate õitega väga  populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Kõrgus 30 cm, laius 50 cm, kõrgus koos õiega 60 cm, õitseb mai- juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste valgete kellukjate õitega hinnatud ning populaarne püsilill. Kasvukoht: poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Sobib püsilillepeenardesse, kiviktaimlasse ja konteineristutusse.
Kõrgus 20 cm, laius 55 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja  väikeste  kreemikasvalgete kellukjate õitega  väga  populaarne püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Sobib püsilillepeenardesse, kiviktaimlasse.
Kiuline Tääkliilia
Laius 60 cm, kõrgus 50 cm,kõrgus koos õiega 120 cm. Õitseb juuni-juuli. Väga dekoratiivse lehestikuga taim. Kitsaste mõõkjate lehtedega (kollaksvalged rohelisevservalised) püstine, rosetjas puhmik. Tääkliilia õied on kellukjad, valget või kreemikasvalget värvi ning asetsevad koos uhkes pöörisõisikus. Tääkliiliad eelistavad päikselist ja sooja tuulte eest varjatud kasvukohta ning hea drenaažiga toitainerikast savist mullapinda. Taim on vähese hooldusvajadusega, kuid siiski sügisel tuleb lõigata õitsenud õisikud ja varakevadel inetuks muutunud lehed.Talvel tuleks kaitsta liigniiskuse eest ja pakkuda talvekatet lumevaesel talvel.
Laius 60 cm, kõrgus 50 cm,kõrgus koos õiega 120 cm. Õitseb juuni-juuli. Väga dekoratiivse lehestikuga taim. Kitsaste mõõkjate lehtedega (sinakasrohellised valgeservalised) püstine, rosetjas puhmik. Tääkliilia õied on kellukjad, valget või kreemikasvalget värvi ning asetsevad koos uhkes pöörisõisikus. Tääkliiliad eelistavad päikselist ja sooja tuulte eest varjatud kasvukohta ning hea drenaažiga toitainerikast savist mullapinda. Taim on vähese hooldusvajadusega, kuid siiski sügisel tuleb lõigata õitsenud õisikud ja varakevadel inetuks muutunud lehed.Talvel tuleks kaitsta liigniiskuse eest ja pakkuda talvekatet lumevaesel talvel.
Laius 60 cm, kõrgus 50 cm, kõrgus koos õiega 120 cm. Väga dekoratiivse lehestikuga- lehed on rohelist värvi ning keskelt tõmmatud kollase jooniva triibuga. Suve keskpaiku õitseb (alles vanema taimena) graatsiliste ning kellukakujuliste kreemikasvalget värvi õitega. Tääkliiliad eelistavad päikselist ja sooja tuulte eest varjatud kasvukohta ning hea drenaažiga toitainerikast savisemat mullapinda. Taim on vähese hooldusvajadusega. Soovitatav on kaitsta teda kevadise päikese eest ja pakkuda talvekatet lumevaesel talvel. Väga hästi sobib kiviktaimlasse. Võib kasvatada ka suures taimeanumas.
Aedmonarda
Kõrgus -laius 30-40- cm, kõrgus koos õiega 60 cm. Õied punased. Õitseb juuli –september. Lõhnava lehestiku ja põnevate õitega. Monarda on väga dekoratiivne vähenõudlik ja laiemat kasutamist vääriv püsilill. Kasvukoht: päike/kerge poolvari, mulla suhtes ei ole nõudlik, kuid eelistab huumusrikast niiskemat, vett läbilaskvat mulda. Sobib kasvatamiseks nii püsilillepeenras kui rühmadena murus. Kuna taimed levivad kiiresti maa-aluse risoomiga, tuleks umbes kolme aasta tagant teha puhma jagamist. Hea lõikelill.
Kõrgus-laius kuni 40 cm, kõrgus koos õiega 60 cm. Õied roosad. Õitseb juuli –september. Lõhnava lehestiku ja põnevate õitega. Monarda on väga dekoratiivne vähenõudlik ja laiemat kasutamist vääriv püsilill. Kasvukoht: päike/kerge poolvari, mulla suhtes ei ole nõudlik, kuid eelistab huumusrikast niiskemat, vett läbilaskvat mulda. Sobib kasvatamiseks nii püsilillepeenras kui rühmadena murus. Kuna taimed levivad kiiresti maa-aluse risoomiga, tuleks umbes kolme aasta tagant teha puhma jagamist. Hea lõikelill.
Kõrgus 30 cm, laius kuni 40 cm, kõrgus koos õiega 45 cm. Õied heledamad roosad. Õitseb juuli –september. Lõhnava lehestiku ja põnevate õitega. Monarda on väga dekoratiivne vähenõudlik ja laiemat kasutamist vääriv püsilill. Kasvukoht: päike/kerge poolvari, mulla suhtes ei ole nõudlik, kuid eelistab huumusrikast niiskemat, vett läbilaskvat mulda. Sobib kasvatamiseks nii püsilillepeenras kui rühmadena murus. Kuna taimed levivad kiiresti maa-aluse risoomiga, tuleks umbes kolme aasta tagant teha puhma jagamist. Hea lõikelill.
Kõrgus-laius kuni 40 cm, kõrgus koos õiega 50 cm. Õied tumelillad. Õitseb juuli –september. Lõhnava lehestiku ja põnevate õitega. Monarda on väga dekoratiivne vähenõudlik ja laiemat kasutamist vääriv püsilill. Kasvukoht: päike/kerge poolvari, mulla suhtes ei ole nõudlik, kuid eelistab huumusrikast niiskemat, vett läbilaskvat mulda. Sobib kasvatamiseks nii püsilillepeenras kui rühmadena murus. Kuna taimed levivad kiiresti maa-aluse risoomiga, tuleks umbes kolme aasta tagant teha puhma jagamist. Hea lõikelill.
Kõrgus 60 cm, laius kuni 40 cm, kõrgus koos õiega 70 cm. Õied punased. Õitseb juuli –september. Lõhnava lehestiku ja põnevate õitega. Monarda on väga dekoratiivne vähenõudlik ja laiemat kasutamist vääriv püsilill. Kasvukoht: päike/kerge poolvari, mulla suhtes ei ole nõudlik, kuid eelistab huumusrikast niiskemat, vett läbilaskvat mulda. Sobib kasvatamiseks nii püsilillepeenras kui rühmadena murus. Kuna taimed levivad kiiresti maa-aluse risoomiga, tuleks umbes kolme aasta tagant teha puhma jagamist. Hea lõikelill.
Purpur Siilkübar
Kõrgus 45 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 60 cm, õitseb juuni-september. Suured tumedamad roosad õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 35 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-august. Suured helekollased õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 40 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 55 cm, õitseb juuni-september. Suured oranzikaspunased õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 30 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 55 cm, õitseb juuni-september. Suured kuldkollased õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 40 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, õitseb juuni-september. Suured tumeroosad õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 40 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, õitseb juuni-september. Suured punased õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 40 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 55 cm, õitseb  juuni-august. Suured tumeroosad õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva tugevate õievartega põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill ja meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske, huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi  liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel
Laius 40 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-september.Suured õied kollased (tumeda südamiku ümber heledam punane ring). Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva tugevate õievartega põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill ja meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske, huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Hall aruhein
Kõrgus 15 cm, laius 20 cm, kõrgus koos õiega 20 cm. Pooligihaljas. Õis: hallikasrohelised (hiljem pruunikad pöörised) Õitseb: juuni-juuli. Unikaalne dekoratiivne kõrreline, moodustab tihedad poolkerajad mättad. Kasvukoht: päikeseline (ka poolvari), eelistab toitainetevaesemat, vett hästi läbilaskvat, liivasemat mulda; ei talu talvist liigniiskust mullas. Sobib nii üksikult kui suuremate rühmadena - püsilillepeenardes, kiviktaimlates.
Kõrgus 15 cm, laius 20 cm, kõrgus koos õiega 20 cm. Pooligihaljas. Õis: hallikasrohelised (hiljem pruunikad pöörised) Õitseb: juuni-juuli. Unikaalne dekoratiivne kõrreline, moodustab tihedad poolkerajad mättad. Kasvukoht: päikeseline (ka poolvari), eelistab toitainetevaesemat, vett hästi läbilaskvat, liivasemat mulda; ei talu talvist liigniiskust mullas. Sobib nii üksikult kui suuremate rühmadena – püsilillepeenardes, kiviktaimlates.
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 30 cm. Pooligihaljas. Tihe ja jäikade lehtedega sinihall poolkerajas puhmik. Õied sinakasrohelistes, hiljem helepruunides pööristes. Õitseb: juuni-august. Kasvukoht päikesepaisteline ning soe, eelistab toitainetevaesemat, vett hästi läbilaskvat, liivasemat mulda; ei talu talvist liigniiskust mullas. Kompaktne kõrreline kiviktaimlasse, kasvab kivivuukidel ja kruusapeenardel.
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Pooligihaljas. Õis: helepruunid pöörised. Õitseb: mai-juuni. Unikaalne dekoratiivne kõrreline, moodustab tihedad poolkerajad mättad. Kasvukoht: päikeseline (ka poolvari), eelistab toitainetevaesemat, vett hästi läbilaskvat, liivasemat mulda; ei talu talvist liigniiskust mullas. Sobib nii üksikult kui suuremate rühmadena – püsilillepeenardesse, kiviktaimlatesse.
Sinilatv
Laius 25 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Õitseb juuni-august.Mitmeaastane kiirekasvuline rohttaim. Puhmikuid ja soodsate kasvutingimuste korral ka suuremaid kogumikke moodustav siniste pööriõisikutega püsik. Lehestik rohelise-valge mustriga, üsna dekoratiivne. Eelistavad päikselist kuni poolvarjulist kasvukohta ning hea drenaažiga parasniisket toitainerikast mullapinda. Sobib kasvatamiseks mitmesugustel istutusaladel- ilus üksiktaimena ja grupina. Sinilatv on ka üsna hea potitaim. Paljundada saab jagamisega kevadel.
Laius 30 cm, kõrgus 40 cm, kõrgus koos õiega 50 cm. Õitseb juuni-august. Mitmeaastane kiirekasvuline rohttaim. Puhmikuid ja soodsate kasvutingimuste korral ka suuremaid kogumikke moodustav koobaltsiniste kellukjate õitega püsik. Lehestik roheline, pisut pronksjas, üsna dekoratiivne. Eelistavad päikselist kuni poolvarjulist kasvukohta ning hea drenaažiga parasniisket toitainerikast mullapinda. Sobib kasvatamiseks mitmesugustel istutusaladel- ilus üksiktaimena ja grupina. Sinilatv on ka üsna hea potitaim. Paljundada saab jagamisega kevadel.
Jumikaster
Kõrgus  20 cm, laius 40 cm, kõrgus  koos õiega 45 cm, õitseb august- oktoober. Suurte violetsete erksavärviliste õitega (sarnanevad kujult rukkilille õitele) püstise kasvukujuga ja tugevate õievartega püsilill. Hea lõikelill. Sobib kasvatamiseks vett hästi läbilaskvatele huumuserikastele pinnastele rajatud istutusaladele, valgustingimuste suhtes üsna leplik, talub vaevata nii täispäikest kui poolvarju. Paljundada saab kevadel jagamisega
Kõrgus  20 cm, laius 40 cm, kõrgus  koos õiega 45 cm, õitseb august- oktoober. Suurte (heledamate) siniste erksavärviliste õitega (sarnanevad kujult rukkilille õitele) püstise kasvukujuga ja tugevate õievartega püsilill. Hea lõikelill. Sobib kasvatamiseks vett hästi läbilaskvatele huumuserikastele pinnastele rajatud istutusaladele, valgustingimuste suhtes üsna leplik, talub vaevata nii täispäikest kui poolvarju. Paljundada saab kevadel jagamisega
Mägisibul
Laius 8cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 20 cm. Õitseb juuni-juuli.Heleroosade tähekujuliste õitega õisikud. Aastaringi rohelised (lehekodariku keskosa burgundiapunastes toonides), kerakujulised lehekodarikud. Mägisibulad vajavad päikeselist kasvukohta ja kuivemat, toitainetevaesemat ja liivakat mulda. Ei talu liigniiskust (eriti halb on talvine liigniiskus, samuti ei talu väetamist). Taimed on põuakindlad ja pikaealised ja mis peamine – praktiliselt hooldusvabad. Paljunevad tütarsibulatega. Mägisibulad moodustavad ajapikku tiheda taimevaiba. Sobivad kasvatada kiviktaimlas, alpiaias, aiavaasides.
Laius 8 cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 20 cm. õitseb juuni-juuli. Heleoosade tähekujuliste õitega õisikud. Mägisibulad vajavad päikeselist kasvukohta ja kuivemat, toitainetevaesemat ja liivakat mulda. Ei talu liigniiskust (eriti halb on talvine liigniiskus, samuti ei talu väetamist).Taimed on põuakindlad ja pikaealised ja mis peamine – praktiliselt hooldusvabad. Paljunevad tütarsibulatega. Mägisibulad moodustavad ajapikku tiheda taimevaiba. Sobivad kasvatada kiviktaimlas, alpiaias, aiavaasides ja mujal kus on kuiv, kiviklibune või liivane pinnas.
Harilik Iisop
Kõrgus 60 cm, laius 50 cm, õitseb juuli-august. Pooligihaljas lõhnavate siniste õitega poolpõõsas. Õitseb pikalt, taim on väga vastupidav, kannatab hästi lõikamist. Harilik iisop annab ohtralt isekülvi ja selle vältimiseks tuleks õievarred kohe peale närtsimist tagasi lõigata. Kasvab hästi päikesepaistelisel kasvukohal, tavalises aiamullas. Taimed ei kannata talvist liigniiskust. Kasutatakse maitse- ja ravimtaimena nii köögivilja- kui iluaias, saab kasvatada ka aiavaasides. Meelitab aeda liblikaid ja mesilasi.
Sulgnelk
Kõrgus 20 cm, laius 25 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuni; meeldiva lõhnaga tumeroosad pooltäidisõied. Sulgnelk on väga populaarne rikkalikult õitsev igihaljas püsilill. Vähenõudlik ja hea pinnakattetaim. Kasvukoht päikseline; eelistab liivakat vett hästi läbilaskvat mulda. Paljundada puhmiku jagamise teel kevadel. Sobib kasvatada kiviktaimlates, ääristaimena püsilillepeenardes ja hooajalillena aiavaasides Hea lõikelill.
Kõrgus 15 cm, laius 20 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuni; meeldiva lõhnaga roosad punase südamikuga õied. Sulgnelk on väga populaarne rikkalikult õitsev igihaljas püsilill. Vähenõudlik pinnakattetaim. Kasvukoht päikeseküllane, eelistab liivakat vett hästi läbilaskvat mulda. Paljundada jagamise teel kevadel. Sobib kasvatada kiviktaimlates, ääristaimena püsilillepeenardes ja hooajalillena aiavaasides. Hea lõikelill.
Kõrgus 15 cm, laius 20 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuni; meeldiva lõhnaga heleroosad lillakaspunase südamikuga pooltäidisõied. Sulgnelk on väga populaarne rikkalikult õitsev igihaljas püsilill. Vähenõudlik pinnakattetaim. Kasvukoht päikeseline; eelistab liivakat vett hästi läbilaskvat mulda. Paljundada puhmiku jagamisega kevadel. Sobib kasvatada kivik- taimlates, ääristaimena püsilillepeenardes ja hooajalillena aiavaasides. Hea lõikelill.
Kipslill
Kõrgus  35 cm, laius 50 cm, kõrgus koos õiega 40 cm, õitseb juuni- august, Vähenõudlik ja väga dekoratiivne aiailutaim. Tugevasti haruneval peenel varrel väikesed valged pooltäidisõied kogutud õhulistesse pöörisõisikutesse. Kipslilled vajavad päikeselist kasvukohta ja eelistavad kerget kuivemat lubja- ja toitainerikast mulda, kuid kasvavad ka tavalisel hästi vett läbilaskval aiamullal. Ei talu talvist liigniikust. Sügava juure tõttu ei soovitata ümber istutada. Sobib nii üksikult kui rühmana lillepeenrasse. Kasutatakse lilleseadetes.
Laius 40 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Õitseb mai-juuli. Peened varred on hästi harunenud ja moodustavad tiheda, samas õhulise ja kompaktse puhma, mis on kaetud väikeste beebiroosade õitega. Kasvavad hästi päikeselises kohas ja suhteliselt kehval pinnasel. Parim muld on hea vee läbilaskvusega ja nõrgalt aluseline. Täiskasvanud taimede läbimõõt võib ulatuda kuni 90cm, neil on sügavale ulatuv sammasjuur ja seetõttu ei talu nad hästi ümberistutamist. Kasutatakse kiviktaimlas ja peenra ääristaimedena, head lõikelilled.
Laiguline Männaskanep
Laius 100 cm, kõrgus 150 cm, kõrgus koos õiega kuni 200 cm. Õitseb august-oktoober. Atraktiivne püsilill- roheline lehestik, purpurpunased varred, mis tipnevad suurte kohevate lillakasroosade õisikutega. Eelistab päikeselist (kergelt varjulist) toitaine- ja lubjarikast niiskemat kasvukohta. Paljundatakse puhma jagamise teel kevadel (paljuneb ka seemnetega). Sobib kasvatamiseks soolotaimena, kuid väga atraktiivsed on ka suuremad taimegrupid. Hea lõikelill.
Harilik Hiidroog
Kõrgus 150 cm, laius 100 cm. Nägusat puhmikut moodustav rohelise- ja valge triibulised veidi kaardus lehtedega kõrreline. Sobib kasvatamiseks igasugusel (kuid paremini edeneb parasniiskel) pinnasel valgusküllasel kasvukohal. Hea pinnakattepüsik. Sobib üksikult ja rühmadena veekogude äärde, peenrasse. Vajab aias ruumi. Kuivanud vana lehestik lõigata tagasi varakevadel. Paljundatakse jagamisega.
Sõrmkübar
Laius 45 cm, kõrgus 40 cm, kõrgus koos õiega 60 cm, õitseb juuni-september. Omapärased pastelsetes (roosades/kollastes) toonides õied on sõrmkübara kujulised. Vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba püsilill väärib kohta igas aias. Kasvavad hästi päikesepaistelisel kasvukohal või poolvarjus. Muld peab olema hea vee läbilaskvusega, kuid niiske ja huumusrikkas. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.Väga tänuväärt taim terrassile või rõdule aiavaasidesse ja peenra servadesse. Hea lõikelill.
Kaunis Kukehari
Laius 30 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Õitseb august-september. Madal, laiuv sinakasrohelise lehestikuga püsilill. Suve lõpus avanevad pisikesed õied, moodustades lehestiku kohale kohevaid valgeid õisikupatju, mis ajaga värvuvad kergelt roosaks. Kõik kukeharjad on suhteliselt vähenõudlikud. Eelistavad päikeselist ja sooja kasvukohta, kuid taluvad ka osalist varju. Muld peaks olema toitaineterikas, parasniiske kuni kuivem. Sobib konteineritesse ja püsilille peenrasse, soovituslikult gruppidena või massistutusena. Sobib kasutamiseks lõikelillena.
Naistenõges
Laius 40 cm, kõrgus 70 cm, kõrgus koos õiega 90 cm. Õitseb juuni-september. Õied säravsinised. Puhmjas taim, väikeste hallikasroheliste ja aromaatsete lehtedega. Õitseb väga rikkalikult. Kompaktse veidi laiuva kasvukujuga taim täispäikeselisse kasvukohta. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel.
Laius 30 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Õitseb juuni-august. Õied heledamad sinised. Puhmjas taim, väikeste hallikasroheliste ja aromaatsete lehtedega. Õitseb väga rikkalikult. Kompaktse veidi laiuva kasvukujuga taim täispäikeselisse kasvukohta. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel.
Kõrgus  35 cm, laius 75 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-september, õied lillakassinised, roheline lehestik. Kõik taimeosad on aromaatsed. Õitseb väga pikalt ja rikkalikult. Täispäikeseline kasvukoht; mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja  mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel kevadeti.
Laius 40 cm, kõrgus 70 cm, kõrgus koos õiega 90 cm. Õitseb juuni-september. Õied sinised. Puhmjas taim, väikeste hallikasroheliste ja aromaatsete lehtedega. Õitseb väga rikkalikult. Kompaktse veidi laiuva kasvukujuga taim täispäikeselisse kasvukohta. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel.
Laius 40 cm, kõrgus 50 cm, kõrgus koos õiega 70 cm. Õitseb juuni-september. Õied säravsinised Puhmjas taim, väikeste hallikasroheliste ja aromaatsete lehtedega. Õitseb väga rikkalikult. Kompaktse veidi laiuva kasvukujuga taim täispäikeselisse kasvukohta. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel.
Laius 45 cm, kõrgus 25 cm, kõrgus koos õiega 30 cm. Õitseb juuni-september. Õied heledamad sinised. Puhmjas taim, väikeste hallikasroheliste ja aromaatsete lehtedega. Õitseb väga rikkalikult. Kompaktse veidi laiuva kasvukujuga taim täispäikeselisse kasvukohta. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Kasuta looduslikes aedades, püsilille- ja roosipeenardes, ääristaimedena, aiavaasides, ürdiaedades ja pinnakatjatena. Liblikate ja mesilaste lemmik. Jagada 3-4 aasta järel.
Harilik Merikann
Kõrgus 10 cm, kõrgus koos õiega 20 cm. Populaarsed kiviktaimlataimed. Pilkupüüdvate roosade õiepallidega sort. Moodustavad tihedaid kompaktse kasvukujuga puhmaid. Eelistavad päikselist kasvukohta, kasvavad hästi lahjemal ja kuivemal hea veeläbilaskvusega mullal. Sobib kasutada kiviktaimlas, peenra äärtes, väikeste alade pinnakattena, aiavaasides hooajataimena. Parim viis paljundamiseks on seemnetega või puhma jagamise teel kevadel.Levib ka isekülvi teel.
Jaapani Tarn
Kõrgus 30 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 40 cm, õitseb mai- juuni väikeste rohekate õiepähikutega, mis muutuvad hiljem punakaspruunideks. Igihaljas lehtdekoratiivne ilukõrreline, millel on allapoole kaarduvad helerohelised valgete servadega veidi jäigad lehed. Kasvukoht: päike/poolvari, sobib  parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Soovitav varjutada kevadpäikese eest. Sobib hästi varjuaedadesse, veekogude äärde.
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai- juuni; väikeste kreemikate õiepähikutega, mis muutuvad hiljem pruunikateks. Lehtdekoratiivne igihaljas kõrreline millel on allapoole kaarduvad helerohelised kollakasvalgete servadega veidi jäigad lehed. Kasvukoht: päike-poolvari, sobib parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadpäikese eest. Sobib väga hästi varjuaedadesse, veekogude äärde.
Verev Kukehari
Kõrgus kuni 50 cm, laius kuni 40 cm.Püstise kompaktse kasvukujuga. Lehestik roheline, mis hiljem muutub purpurpunaseks. Õied kreemkollastes toonides, mis on koondunud suurtesse- laiadesse õisikutesse. Eelistab päikeselist kasvukohta, talub ka poolvarju, kuid siis on lehtede värvus rohekam. Kasvab hästi tavalisel või lahjemal hea veeläbilaskvusega pinnasel. Eriline lehevärv ja ilus puhma kuju teeb ta heaks naabriks kõikidele teistele kiviktaimla ja püsilillepeenra asukatele.
Suureõieline Neiusilm
Laius 35 cm, kõrgus 25 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-august.Õied kollased (pruunikaspunase ringiga südamiku ümber).Pikaealised ja vähenõudlikud taimed, mis kasvavad hästi päikeselises kasvukohas,kasvab hästi päikeselises kasvukohas keskmise viljakusega parasniiskel hea veeläbilaskvusega pinnasel. Sobivad hästi looduslikku aeda, püsilillepeenrasse ääristaimedeks või aiavaasi. Väga efektselt mõjuvad suurema grupina istutatult.
Laius 35 cm, kõrgus 25 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-august. Kollased täidisõied.Pikaealised ja vähenõudlikud taimed, mis kasvavad hästi päikeselises kasvukohas,kasvab hästi päikeselises kasvukohas keskmise viljakusega parasniiskel hea veeläbilaskvusega pinnasel. Sobivad hästi looduslikku aeda, püsilillepeenrasse ääristaimedeks või aiavaasi. Väga efektselt mõjuvad suurema grupina istutatult
Kõrgus 30 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 40 cm. Õitseb juuni-august. Suured kollased pooltäidisõied. Vähenõudlikud püstise kasvukujga tugevalt harunevate vartega riikkalikult õitsevad püsililled, mis kasvavad hästi päikeselises kohas, taluvad kuumust ja kuiva. Mulla suhtes ei ole nõudlikud, kuid liiga viljakas ja niiskes pinnases võivad lamanduda. Sobivad hästi looduslikku aeda, püsilillepeenrasse, ääristaimedeks või aiavaasi. Väga efektselt mõjuvad suurema grupina istutatult. Paljundada jagamise teel kevadel.
Harilik Päikesesilm
Kõrgus kuni 60 cm, laius 40 cm. Kuldkollased suured lihtõied punakaspruuni tsentriga. Tugevate harunevate vartega pikalt suve keskelt kuni hilissügiseni õisi kandev suurepärane rühmapüsik. Eelistab huumuserikast viljakat parasniiske pinnasega päikeselist kasvukohta. Paljundatakse jagamisega ja parim aeg selleks on kevad. Sobib suurte rühmadena nii murusse kui püsilillepeenrasse. Kena lõikelill.
Oshiima Tarn
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai- juuni. Lehtdekoratiivne igihaljas heintaim; moodustab vahvaid madalaid mättaid. Lehed on kitsad ja pikad, kollakasvalged säravrohelise äärega, kaarduvad ühtlaselt allapoole; pruunikad õisikud ilmuvad suve algul. Armastab päikeselist/ poolvarjulist kasvukohta, niiskemapoolset ja huumusrikast mulda. Kuivanud lehed eemaldada varakevadel. Soovitav varjutada kevadpäikese eest. Sobib väga hästi varjuaedadesse, veekogude äärde. ,
Kõrgus  25 cm, laius 40 cm, kõrgus  koos õiega 30 cm, õitseb mai- juuni. Väga dekoratiivne igihaljas taim. Lehed on kitsad ja pikad, kollakasvalged rohelise äärega, kaarduvad ühtlaselt allapoole, õisikud kreemikad. Moodustab vahvaid, madalaid mättaid. Kasvukoht: päike/poolvari, sobib  parasniiske, huumusrikas, vett hästi läbilaskev muld. Ei talu liigniikust ega põuda, soovitav varjutada kevadpäikese eest. Kuivanud lehed eemaldada varakevadel. Sobib väga hästi varjuaedadesse, veekogude äärde.
Laius 25 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 30 cm. Õitseb juuni-juuli.Väga dekoratiivne igihaljas taim. Lehed on kitsad ja pikad, kollakasvalged rohelise äärega, kaarduvad ühtlaselt allapoole, õisikud kreemikad. Moodustab vahvaid, madalaid mättaid. Kasvukoht: päike/poolvari, sobib parasniiske, huumusrikas, vett hästi läbilaskev muld. Ei talu liigniikust ega põuda, soovitav varjutada kevadpäikese eest. Kuivanud lehed eemaldada varakevadel. Sobib väga hästi varjuaedadesse, veekogude äärde.
Padjand Leeklill
Laius 30 cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 15 cm. Õitseb mai-juuni. Kompaktse kasvuga padjandil on igihaljad tumerohelised nõeljad lehed ja lillades toonides meeldiva lõhnaga õied mis katavad lehestiku üleni, moodustades peenras silmapaistva värvilaigu. Taim on vähenõudlik ja pikaealine, armastab päikest ja vajab hea drenaažiga parasniisket pinnast. Puhmast võib julgelt pärast õitsemise lõppu tagasi lõigata, soodustamaks uute võrsete teket. Varjuta varakevadise ereda päikese eest. Sobib hästi kiviktaimlasse, väiksemate alade pinnakatteks ja ääristaimeks.
Laius 30 cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 15 cm. Õitseb mai-juuni. Kompaktse kasvuga padjandil on igihaljad tumerohelised nõeljad lehed ja valged tumesinise tsentriosaga meeldiva lõhnaga õied mis katavad lehestiku üleni, moodustades peenras silmapaistva värvilaigu. Taim on vähenõudlik ja pikaealine, armastab päikest ja vajab hea drenaažiga parasniisket pinnast. Puhmast võib julgelt pärast õitsemise lõppu tagasi lõigata, soodustamaks uute võrsete teket. Varjuta varakevadise ereda päikese eest. Sobib hästi kiviktaimlasse, väiksemate alade pinnakatteks ja ääristaimeks.
Laius 30 cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 10 cm. Õitseb mai-juuni. Kompaktse kasvuga padjandil on igihaljad tumerohelised nõeljad lehed ja helesinised meeldiva lõhnaga õied mis katavad lehestiku üleni, moodustades peenras silmapaistva värvilaigu. Taim on vähenõudlik ja pikaealine, armastab päikest ja vajab hea drenaažiga parasniisket pinnast. Puhmast võib julgelt pärast õitsemise lõppu tagasi lõigata, soodustamaks uute võrsete teket. Varjuta varakevadise ereda päikese eest. Sobib hästi kiviktaimlasse, väiksemate alade pinnakatteks ja ääristaimeks.
Laius 30 cm, kõrgus 10 cm, kõrgus koos õiega 15 cm. Õitseb mai-juuni. Kompaktse kasvuga padjandil on igihaljad tumerohelised nõeljad lehed ja säravroosad meeldiva lõhnaga õied mis katavad lehestiku üleni, moodustades peenras silmapaistva värvilaigu. Taim on vähenõudlik ja pikaealine, armastab päikest ja vajab hea drenaažiga parasniisket pinnast. Puhmast võib julgelt pärast õitsemise lõppu tagasi lõigata, soodustamaks uute võrsete teket. Varjuta varakevadise ereda päikese eest. Sobib hästi kiviktaimlasse, väiksemate alade pinnakatteks ja ääristaimeks.
Laius 30 cm, kõrgus 5 cm, kõrgus koos õiega 10 cm. Õitseb mai-juuni. Kompaktse kasvuga padjandil on igihaljad tumerohelised nõeljad lehed ja heledamad roosad meeldiva lõhnaga õied mis katavad lehestiku üleni, moodustades peenras silmapaistva värvilaigu. Taim on vähenõudlik ja pikaealine, armastab päikest ja vajab hea drenaažiga parasniisket pinnast. Puhmast võib julgelt pärast õitsemise lõppu tagasi lõigata, soodustamaks uute võrsete teket. Varjuta varakevadise ereda päikese eest. Sobib hästi kiviktaimlasse, väiksemate alade pinnakatteks ja ääristaimeks.
Heleenium
Laius 50 cm, kõrgus 45 cm, kõrgus koos õiega 60 cm. Õitseb juuni-september. Õied tumedamad punased. Heleeniumid on kompaktse kasvukujuga püstiste enamasti harunenud vartega hinnatud pikaajalised õitsejad. Toitaineteterikas, piisava niiskusega kasvukoht päikese käes on parim valik. Iga 3-4 aasta järel on soovitav noorendamiseks taime jagada. Kergesti hooldatav taim on igati tänuväärne lisand püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kastik
Kõrgus  50 cm, laius 50 cm, kõrgus  koos õiega 80 cm , õitseb juuli-oktoober. Puhmik püstise kasvukujuga, lehestik on rohelise ja kollakasvalge triibuline, õisiku värvus kreemikas. Väga dekoratiivne ilukõrreline. Heaks kasvuks eelistab päikeselist, sobib ka poolvarjuline, mõõduka niiskusega ja hea drenaažiga kasvukoht. Ei vaja talvekatet. Ei anna isekülvi .Tagasi lõigata varakevadel aprillis; paljundada puhmiku  jagamise teel. Hea taustataim, soolotaim.
Kõrgus 50 cm, laius 50 cm, kõrgus koos õiega 100 m, õitseb juuni- oktoober. Õisikud õrnalt roosakad (hiljem pronksjad).  Üks populaarsemaid ilukõrrelisi. Kasvukoht: päikeseline, eelistab mõõduka niiskusega, toitainetevaesemat, kergema lõimisega mulda. Talvekindel kõrreline- püsib kaunis kogu talve. Paljundada saab jagamise teel kevadel. Sobib suuremate pindade katmiseks, sest on praktiliselt hooldusvaba. Hea taustataim, soolotaim.
Kõrgus 50 cm, laius 50 cm, kõrgus  koos õiega 80 cm , õitseb juuni-oktoober. Püstise kasvukujuga puhmik. Õisikud kahvaturoosad, hiljem kuldpruunid; kaunid rohelise ja valge triibulised kitsad lehed. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari), kuivemapoolne kuni parasniiske aiamuld. Taim on atraktiivse moega kuni hilissügiseni välja. Sobib taustataimeks või suurte gruppidena istutusaladele, konteineristutusse. Kaunis ka soolotaimena.
Laius 50 cm, kõrgus 80 cm, kõrgus koos õiega 160 cm. Õitseb august-oktoober.Suurte ja graatsiliste õisikutega puhmas. Lehed on rohelised, läikivad ja pisut laiemad, kui teravaõielisel kastikul. Õisikud on algul kerge lillaka varjundiga, hiljem helepruunid. Lühikarvane kastik talub mõningat varju, kuid on rahulolevam siiski päikesepaistelises kasvukohas. Sobivad mõõduka niiskuse ja keskmise viljakusega aiamullad. Talvekindel kõrreline- püsib kaunis kogu talve. Kasuta soolotaime või suurte gruppidena. Lõika tagasi kevadel enne uute kasvude tulekut.
Laius 40 cm, kõrgus 45 cm, kõrgus koos õiega 60 cm. Õitseb juuni-september. (meenutab pisut teravaõielist kastikut 'Karl Foerster') Puhmik püstise kasvukujuga, lehestik on roheline. Õisikud kahvaturoosad, hiljem kuldpruunid. Kasvukoht: päikeseline, eelistab mõõduka niiskusega, toitainetevaesemat, kergema lõimisega mulda. Talvekindel kõrreline- püsib kaunis kogu talve. Paljundada saab jagamise teel kevadel. Sobib suuremate pindade katmiseks, sest on praktiliselt hooldusvaba. Hea taim konteineristutusse.
Oivaline Kuningakepp
Laius 40 cm, kõrgus 15 cm, kõrgus koos õiega 15 cm. Õitseb juuni-august.Laiuva kasvukujuga püsilill. Õrnad, suured, lõhnavad roosad õied, kollase südamikuga. Erinevalt teistest kuningakepi sortidest avanevad õied päeval. Pikk õitsemisperiood. Eelistab kasvamiseks päikesepaistelist, huumuserikast, parasniiske ning lubjarikka pinnasega kasvukohta. Sobib kasvatamiseks gruppidena püsikupeenras, kiviktaimlas, massistutusel. Paljundada saab juurepistikutega, seemnetega ja puhkeperioodil juurepuhmiku jagamisega.
Aed-Leeklill
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad lillad õied, õitseb juuli- september. Aed-leeklill ehk rahvakeeles floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline(kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus-laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm,magusalt lõhnavad heleroosad tumedama roosa südamikuga õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus-laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm,magusalt lõhnavad valged õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 30 cm, magusalt lõhnavad heleroosad tumedama roosa südamikuga õied, õitseb juuni-august. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus  25 cm, laius 30cm, kõrgus koos õiega 30 cm, õitseb juuni- august, magusalt lõhnavad punased õied. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Väga hea lõikelill.
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 30 cm, magusalt lõhnavad valged õied, õitseb juuni-august. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad heledamad punased violetse tsentriga õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad erkroosad, valge tsentriga õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus  30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad roosad õied punaka südamikuga, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja pikaealine (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline(kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Väga hea lõikelill.
Kõrgus-laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm,magusalt lõhnavad valged violetse südamikuga õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja peaaegu hooldusvaba (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline (kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Kõrgus  30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad lillad õied valge südamikuga, õitseb juuli- september. Aed-leeklill ehk floks on vähenõudlik ja hinnatud (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline(kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Väga hea lõikelill.
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, magusalt lõhnavad  erepunased õied, õitseb juuli-september. Aed-leeklill ehk rahvakeeles floks on vähenõudlik ja pikaealine (igas aias leiduv) asendamatu suvine õitseja. Kasvukoht: päikeseline(kerge poolvari) tuultele avatud parasniiske toitainete- ja huumusrikas vett läbilaskev kergema lõimisega muld. Paljundada puhma jagamise teel kevadel. Suurepärane taim püsilillepeenrasse. Hea lõikelill.
Peekerlill
Kõrgus 30 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-august. Roosakaspunased kellukakujulised õied, roheline lehestik. Pika õitsemis- ajaga armastatud püsilill. Vähenõudlik taim. Kasvukoht: täispäikeseline; vett hästi läbilaskev parasniiske aiamuld. Väga märga pinnast ja seisvat vett ei talu. Eemalda ära õitsenud õievarred, et pikendada õitsemist. Sobib püsilillepeenrasse, haljasaladele massistutuseks, soolotaimena, hea lõikelill.
Helmikpööris
Kõrgus 45 cm, laius 50 cm, kõrgus koos õiega 70 cm, õitseb  mai-juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja  väikeste  roosade kellukjate õitega  väga  populaarne püsilill. Kasvukoht: poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Sobib püsilillepeenardesse, kiviktaimlasse, konteineristutusse.
Laius 35 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste roosakaspunaste kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 30 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade  kellukjate õitega väga  populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: poolvari/vari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 45 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kreemikate kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: poolvari/vari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 45 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kreemikate kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 45 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kreemikate kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 45 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade  kellukjate õitega väga  populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 50 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 40 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Kõrgus 25 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb mai-september. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja  väikeste valgete kellukjate õitega populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/ poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Sobib püsilillepeenardesse, kiviktaimlasse, konteineristutusse.
Laius 20 cm, kõrgus 15 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 35 cm, kõrgus 20 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste valgete  kellukjate õitega väga  populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 20 cm, kõrgus 15 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: poolvari/vari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim püsikute vahele.
Laius 45 cm, kõrgus 25 cm, kõrgus koos õiega 40 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kahvatu roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 55 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 40 cm, õitseb mai-september. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim püsikute vahele.
Laius 40 cm, kõrgus 25 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-september. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste valkjasroosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Kõrgus 20 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb juuni-august. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste  valgete kellukjate õitega populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Sobib püsilillepeenardesse, kiviktaimlasse, konteineristutusse.
Laius 35 cm, kõrgus 15 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste punaste  kellukjate õitega väga  populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Laius 20 cm, kõrgus 15 cm, kõrgus koos õiega 25 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste roosade kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim püsikute vahele.
Laius 40 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste kreemikas valged kellukjate õitega väga populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim püsikute vahele.
Laius 35 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuli. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste valgete  kellukjate õitega väga  populaarne ja hinnatud püsilill. Kasvukoht: poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Ideaalne kontrasttaim tumedate püsikute vahele.
Kõrgus 30 cm, laius 50 cm, kõrgus koos õiega 60 cm, õitseb mai- juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja väikeste valgete kellukjate õitega hinnatud ning populaarne püsilill. Kasvukoht: poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Sobib püsilillepeenardesse, kiviktaimlasse ja konteineristutusse.
Kõrgus 20 cm, laius 55 cm, kõrgus koos õiega 35 cm, õitseb mai-juuni. Helmikpööris on  pooligihaljas või igihaljas dekoratiivsete lehtedega ja  väikeste  kreemikasvalgete kellukjate õitega  väga  populaarne püsilill. Kasvukoht: päike/poolvari, parasniiske huumusrikas vett hästi läbilaskev muld. Varjutada kevadise päikese eest. Vajavad kasvukohal noorendamist iga 3-4 aasta järel. Sobib püsilillepeenardesse, kiviktaimlasse.
Kiuline Tääkliilia
Laius 60 cm, kõrgus 50 cm,kõrgus koos õiega 120 cm. Õitseb juuni-juuli. Väga dekoratiivse lehestikuga taim. Kitsaste mõõkjate lehtedega (kollaksvalged rohelisevservalised) püstine, rosetjas puhmik. Tääkliilia õied on kellukjad, valget või kreemikasvalget värvi ning asetsevad koos uhkes pöörisõisikus. Tääkliiliad eelistavad päikselist ja sooja tuulte eest varjatud kasvukohta ning hea drenaažiga toitainerikast savist mullapinda. Taim on vähese hooldusvajadusega, kuid siiski sügisel tuleb lõigata õitsenud õisikud ja varakevadel inetuks muutunud lehed.Talvel tuleks kaitsta liigniiskuse eest ja pakkuda talvekatet lumevaesel talvel.
Laius 60 cm, kõrgus 50 cm,kõrgus koos õiega 120 cm. Õitseb juuni-juuli. Väga dekoratiivse lehestikuga taim. Kitsaste mõõkjate lehtedega (sinakasrohellised valgeservalised) püstine, rosetjas puhmik. Tääkliilia õied on kellukjad, valget või kreemikasvalget värvi ning asetsevad koos uhkes pöörisõisikus. Tääkliiliad eelistavad päikselist ja sooja tuulte eest varjatud kasvukohta ning hea drenaažiga toitainerikast savist mullapinda. Taim on vähese hooldusvajadusega, kuid siiski sügisel tuleb lõigata õitsenud õisikud ja varakevadel inetuks muutunud lehed.Talvel tuleks kaitsta liigniiskuse eest ja pakkuda talvekatet lumevaesel talvel.
Laius 60 cm, kõrgus 50 cm, kõrgus koos õiega 120 cm. Väga dekoratiivse lehestikuga- lehed on rohelist värvi ning keskelt tõmmatud kollase jooniva triibuga. Suve keskpaiku õitseb (alles vanema taimena) graatsiliste ning kellukakujuliste kreemikasvalget värvi õitega. Tääkliiliad eelistavad päikselist ja sooja tuulte eest varjatud kasvukohta ning hea drenaažiga toitainerikast savisemat mullapinda. Taim on vähese hooldusvajadusega. Soovitatav on kaitsta teda kevadise päikese eest ja pakkuda talvekatet lumevaesel talvel. Väga hästi sobib kiviktaimlasse. Võib kasvatada ka suures taimeanumas.
Aedmonarda
Kõrgus -laius 30-40- cm, kõrgus koos õiega 60 cm. Õied punased. Õitseb juuli –september. Lõhnava lehestiku ja põnevate õitega. Monarda on väga dekoratiivne vähenõudlik ja laiemat kasutamist vääriv püsilill. Kasvukoht: päike/kerge poolvari, mulla suhtes ei ole nõudlik, kuid eelistab huumusrikast niiskemat, vett läbilaskvat mulda. Sobib kasvatamiseks nii püsilillepeenras kui rühmadena murus. Kuna taimed levivad kiiresti maa-aluse risoomiga, tuleks umbes kolme aasta tagant teha puhma jagamist. Hea lõikelill.
Kõrgus-laius kuni 40 cm, kõrgus koos õiega 60 cm. Õied roosad. Õitseb juuli –september. Lõhnava lehestiku ja põnevate õitega. Monarda on väga dekoratiivne vähenõudlik ja laiemat kasutamist vääriv püsilill. Kasvukoht: päike/kerge poolvari, mulla suhtes ei ole nõudlik, kuid eelistab huumusrikast niiskemat, vett läbilaskvat mulda. Sobib kasvatamiseks nii püsilillepeenras kui rühmadena murus. Kuna taimed levivad kiiresti maa-aluse risoomiga, tuleks umbes kolme aasta tagant teha puhma jagamist. Hea lõikelill.
Kõrgus 30 cm, laius kuni 40 cm, kõrgus koos õiega 45 cm. Õied heledamad roosad. Õitseb juuli –september. Lõhnava lehestiku ja põnevate õitega. Monarda on väga dekoratiivne vähenõudlik ja laiemat kasutamist vääriv püsilill. Kasvukoht: päike/kerge poolvari, mulla suhtes ei ole nõudlik, kuid eelistab huumusrikast niiskemat, vett läbilaskvat mulda. Sobib kasvatamiseks nii püsilillepeenras kui rühmadena murus. Kuna taimed levivad kiiresti maa-aluse risoomiga, tuleks umbes kolme aasta tagant teha puhma jagamist. Hea lõikelill.
Kõrgus-laius kuni 40 cm, kõrgus koos õiega 50 cm. Õied tumelillad. Õitseb juuli –september. Lõhnava lehestiku ja põnevate õitega. Monarda on väga dekoratiivne vähenõudlik ja laiemat kasutamist vääriv püsilill. Kasvukoht: päike/kerge poolvari, mulla suhtes ei ole nõudlik, kuid eelistab huumusrikast niiskemat, vett läbilaskvat mulda. Sobib kasvatamiseks nii püsilillepeenras kui rühmadena murus. Kuna taimed levivad kiiresti maa-aluse risoomiga, tuleks umbes kolme aasta tagant teha puhma jagamist. Hea lõikelill.
Kõrgus 60 cm, laius kuni 40 cm, kõrgus koos õiega 70 cm. Õied punased. Õitseb juuli –september. Lõhnava lehestiku ja põnevate õitega. Monarda on väga dekoratiivne vähenõudlik ja laiemat kasutamist vääriv püsilill. Kasvukoht: päike/kerge poolvari, mulla suhtes ei ole nõudlik, kuid eelistab huumusrikast niiskemat, vett läbilaskvat mulda. Sobib kasvatamiseks nii püsilillepeenras kui rühmadena murus. Kuna taimed levivad kiiresti maa-aluse risoomiga, tuleks umbes kolme aasta tagant teha puhma jagamist. Hea lõikelill.
Purpur Siilkübar
Kõrgus 45 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 60 cm, õitseb juuni-september. Suured tumedamad roosad õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 35 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-august. Suured helekollased õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 40 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 55 cm, õitseb juuni-september. Suured oranzikaspunased õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 30 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 55 cm, õitseb juuni-september. Suured kuldkollased õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 40 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, õitseb juuni-september. Suured tumeroosad õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 40 cm, laius 35 cm, kõrgus koos õiega 50 cm, õitseb juuni-september. Suured punased õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill. Väga hea meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske ja huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
Kõrgus 40 cm, laius 30 cm, kõrgus koos õiega 55 cm, õitseb  juuni-august. Suured tumeroosad õied. Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva tugevate õievartega põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill ja meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske, huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi  liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel
Laius 40 cm, kõrgus 30 cm, kõrgus koos õiega 45 cm, õitseb juuni-september.Suured õied kollased (tumeda südamiku ümber heledam punane ring). Taim moodustab ühtlase ja hästi haruneva tugevate õievartega põõsa. Pika õitsemisajaga. Hea lõikelill ja meetaim. Kasvukoht: päikeseline/ aga taluvad ka mõningast varju; parasniiske, huumusrikas, hästi vett läbilaskev muld; tuultele avatud kasvukoht. Väldi liigniikust. Parim viis paljundamiseks on juurepuhmiku jagamisega kevadel.
140 Toodet « Leht 1 , kokku: 2 »